Belka
Poniedziałek, 18 Marca 2019   imieniny: Anzelm, Cyryl, Edward
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

OSTRZEŻENIE POGODOWE

Data publikacji: 2018-07-20, Data modyfikacji: 2018-07-20
A A AWydrukDrukuj  
 
Urząd Miejski w Chrzanowie Wydział Zarządzania Kryzysowego, Ochrony Ludności i Spraw Obronnych ostrzega o przewidywanych zjawiskach / zagrożeniach:     Informacja o niebezpiecznym zjawisku Nr 0:2 Nazwa biura BPH IMGW-PIB O/Kraków ZHO Kraków Zjawisko/stopień zagrożenia Wezbranie z przekroczeniem stanów alarmowych/3 Obszar zlewnie Soły, Skawy, Raby, Dunajca, Ropy, mniejsze bezpośrednie dopływy Wisły (małopolskie) Ważność (cz. urz.) od godz. 18:00 dnia 18.07.2018 do godz. 08:00 dnia 20.07.2018 Przebieg W związku z występującymi oraz w dalszym ciągu prognozowanymi intensywnymi opadami deszczu, w zlewniach: Soły poniżej kaskady zbiorników, Skawy, Raby, Dunajca, Ropy oraz na mniejszych bezpośrednich dopływach Wisły na terenie województwa, spodziewane są dalsze wzrosty poziomu wody w strefie wody wysokiej z przekroczeniem stanów ostrzegawczych w kolejnych profilach wodowskazowych. W dalszej kolejności spodziewane są przekroczenia stanów alarmowych zwłaszcza w zlewniach Skawy, Raby oraz Dunajca. Stan alarmowy może zostać przekroczony także na Małej Wiśle w profilu Jawiszowice Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska (%) 75 % Uwagi W razie istotnych zmian w czasie lub przebiegu zjawiska, informacja może ulec zmianie. Dyżurny synoptyk Wawrzyniec Kruszewski     INFORMACJA O NIEBEZPIECZNYM ZJAWISKU Nr I:21  z dnia 19.07.2018 r. Nazwa biura BPH IMGW-PIB O/Kraków ZHO Kraków Zjawisko/stopień zagrożenia Wezbranie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych/2 Obszar zlewnie Wisły  (małopolskie) Ważność (cz. urz.) od godz. 12.45 dnia 19.07.2018 do godz. 18:00 dnia 20.07.2018 Przebieg W związku z przemieszczaniem się fali wezbraniowej, na odcinku Wisły na terenie województwa, prognozowany jest dalszy wzrost poziomu wody w strefie stanów wysokich. Stany ostrzegawcze zostaną przekroczone w profilach Karsy oraz Szczucin. W profilu Jawiszowice poziom wody w nocy może przekroczyć stan alarmowy. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska (%) 90 % Uwagi W przypadku istotnych zmian w czasie lub przebiegu zjawiska informacja może ulec zmianie. Dyżurny synoptyk Wawrzyniec Kruszewski Godzina i data wydania 19.07.2018 - godz. 12:44  

Pełna treść wiadomości na: chrzanow.pl/aktualnosci/informacje/2018-07-19-ostrzezenie-pogodowe.html
chrzanow.pl, Źródło artykułu: chrzanow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat chrzanowski – powiat północno-zachodniej części województwa małopolskiego z siedzibą w mieście Chrzanów. W skład powiatu wchodzą gminy: Alwernia, Chrzanów, Libiąż, Trzebinia oraz Babice.

  Powiat chrzanowski leży na pogarniczu Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej i Śląskiej. Jego powierzchnia wynosi 371,5 km2 a ponad 40% tej powierzchni zajmują lasy i grunty leśne, które w połączeniu z licznymi akwenami wodnymi czynią powiat terenem turystycznie atrakczyjnym.

  Główne gałęzie gospodarki stanową przemysły: paliwowo-energetyczny, maszynowy, budowlany. górnictwo, odzieżowy i spożywczy. Do największych przedsiębiorstw powiatu zaliczamy mi.in.: Zakłady Chemiczne Alwernia S.A.,  wytwórnia kostki brukowej Libet S.A. w Libiążu, Rafineria Trzebinia S.A oraz Pierwsza Fabryka Lokomotyw w Polsce Fablok S.A. w Chrzanowie.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola