Belka
Wtorek, 26 Marca 2019   imieniny: Teodor, Emanuela, Larysa
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wygiełzów. Zasadzili w skansenie sadzonkę najstarszej winorośli na świecie

Data publikacji: 2018-11-03, Data modyfikacji: 2018-11-03
A A AWydrukDrukuj  
 
Winiarze i winogrodnicy po raz drugi spotkali się w skansenie w Wygiełzowie (gm. Babice), by wciąć udział w konferencji nt. uprawy winorośli oraz produkcji wina. Dyrektor Nadwiślańskiego Parku Etnograficznego w Wy-giełzowie Marek Grabski wraz z Mają Šegotą, wiceambasador Republiki Słowenii w Polsce, zasadził w sąsiedztwie kościoła z Ryczowa sadzonkę ze szczepu najstarszej winorośli na świecie - Starej Trty.

Pełna treść wiadomości na: chrzanow.naszemiasto.pl/artykul/wygielzow-zasadzili-w-skansenie-sadzonke-najstarszej,4867334,art,t,id,tm.html?kategoria=1
naszemiasto.pl, Źródło artykułu: naszemiasto.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat chrzanowski – powiat północno-zachodniej części województwa małopolskiego z siedzibą w mieście Chrzanów. W skład powiatu wchodzą gminy: Alwernia, Chrzanów, Libiąż, Trzebinia oraz Babice.

  Powiat chrzanowski leży na pogarniczu Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej i Śląskiej. Jego powierzchnia wynosi 371,5 km2 a ponad 40% tej powierzchni zajmują lasy i grunty leśne, które w połączeniu z licznymi akwenami wodnymi czynią powiat terenem turystycznie atrakczyjnym.

  Główne gałęzie gospodarki stanową przemysły: paliwowo-energetyczny, maszynowy, budowlany. górnictwo, odzieżowy i spożywczy. Do największych przedsiębiorstw powiatu zaliczamy mi.in.: Zakłady Chemiczne Alwernia S.A.,  wytwórnia kostki brukowej Libet S.A. w Libiążu, Rafineria Trzebinia S.A oraz Pierwsza Fabryka Lokomotyw w Polsce Fablok S.A. w Chrzanowie.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola