Belka
Poniedziałek, 18 Marca 2019   imieniny: Anzelm, Cyryl, Edward
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

WYKOPALISKA NA TERENIE PARKU MIEJSKIEGO W CHRZANOWIE

Data publikacji: 2018-07-25, Data modyfikacji: 2018-07-25
A A AWydrukDrukuj  
 
Wykopaliska na terenie Parku Miejskiego w ChrzanowieNa terenie Parku Miejskiego przy ul. Mickiewicza trwają archeologiczne prace wykopaliskowe. Są one kontynuacją zeszłorocznych wykopalisk prowadzonych przy budynku Muzeum – Lamusie w ramach programu badań nad początkami miasta. Tegoroczne prace badawcze zmierzają do ustalenia posadowienia nieistniejącego już dworu Ossolińskich, rozebranego w czasie okupacji przez Niemców, podczas przebudowy tej ulicy. Poszukiwane są nadal relikty ewentualnej, średniowiecznej zabudowy tego terenu. Prace archeologiczne finansowane przez Gminę Chrzanów są prowadzone przez archeologów: dr Jacka Pierzaka oraz Marka Szymaszkiewicza z Muzeum w Chrzanowie. Ponadto w badaniach biorą udział osadzeni z Zakładu Karnego w Trzebini w ramach specjalnie przygotowanego programu resocjalizacyjnego. Odsłonięto część fundamentów dworu. Trwają prace nad ich zbadaniem i skonfrontowaniem ze znanymi planami dworu z XIX w. Planowane jest kontynuowanie badań sondażowych w parku i ustalenie zasięgu planigraficznego dworu Ossolińskicch.

Pełna treść wiadomości na: chrzanow.pl/aktualnosci/kultura/2018-07-25-wykopaliska-na-terenie-parku-miejskiego-w-chrzanowie.html
chrzanow.pl, Źródło artykułu: chrzanow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat chrzanowski – powiat północno-zachodniej części województwa małopolskiego z siedzibą w mieście Chrzanów. W skład powiatu wchodzą gminy: Alwernia, Chrzanów, Libiąż, Trzebinia oraz Babice.

  Powiat chrzanowski leży na pogarniczu Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej i Śląskiej. Jego powierzchnia wynosi 371,5 km2 a ponad 40% tej powierzchni zajmują lasy i grunty leśne, które w połączeniu z licznymi akwenami wodnymi czynią powiat terenem turystycznie atrakczyjnym.

  Główne gałęzie gospodarki stanową przemysły: paliwowo-energetyczny, maszynowy, budowlany. górnictwo, odzieżowy i spożywczy. Do największych przedsiębiorstw powiatu zaliczamy mi.in.: Zakłady Chemiczne Alwernia S.A.,  wytwórnia kostki brukowej Libet S.A. w Libiążu, Rafineria Trzebinia S.A oraz Pierwsza Fabryka Lokomotyw w Polsce Fablok S.A. w Chrzanowie.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola