Belka
Wtorek, 18 Grudnia 2018   imieniny: Laura, Bogusław, Gracjan
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Chrzanów - Mały Rynek

 
Wizualizacja przedstawia nieistniejący Mały Rynek, miejsce historyczne, które dawniej stanowiło ważną część miasta Chrzanowa. To na terenie od ulicy Matejki (koło kościoła św. Mikołaja) do dzisiejszej Sienkiewicza, funkcjonował handel i kwitło życie towarzyskie. Teraz jest tu postój taksówek, zieleńce i przystanek autobusowy, a patrząc dalej, powstało osiedle Północ. Kompleks kamienic został wyburzony w latach 70, ale dziś dzięki wirtualnej podróży, autorzy filmu pozwolą nam cofnąć się w tamte czasy. Zachęcamy wszystkich do przeglądnięcia rodzinnych albumów, czekamy na opisy i wspomnienia z Chrzanowa, w taki sposób chcemy zachować pamięć o historii miasta.

 


Ziemia Chrzanowska
 
Data pliku video: 2018-12-06, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat chrzanowski – powiat północno-zachodniej części województwa małopolskiego z siedzibą w mieście Chrzanów. W skład powiatu wchodzą gminy: Alwernia, Chrzanów, Libiąż, Trzebinia oraz Babice.

  Powiat chrzanowski leży na pogarniczu Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej i Śląskiej. Jego powierzchnia wynosi 371,5 km2 a ponad 40% tej powierzchni zajmują lasy i grunty leśne, które w połączeniu z licznymi akwenami wodnymi czynią powiat terenem turystycznie atrakczyjnym.

  Główne gałęzie gospodarki stanową przemysły: paliwowo-energetyczny, maszynowy, budowlany. górnictwo, odzieżowy i spożywczy. Do największych przedsiębiorstw powiatu zaliczamy mi.in.: Zakłady Chemiczne Alwernia S.A.,  wytwórnia kostki brukowej Libet S.A. w Libiążu, Rafineria Trzebinia S.A oraz Pierwsza Fabryka Lokomotyw w Polsce Fablok S.A. w Chrzanowie.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola