Belka
Sobota, 23 Marca 2019   imieniny: Pelagia, Feliks, Zbysław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Małopolska zach. Nasi 100-latkowie są w świetnej...

Data dodania: 2019-03-22
Pan Stanisław Kulawik z Chechła skończył tydzień temu 103 lata. Natalia Rolleczek-Korombel z Bukowna oraz Zofia Dąbek w Witeradowa świętują właśnie „se... więcej »
 
 

Pogoda. Piątek będzie przyjemny, weekend ze...

Data dodania: 2019-03-21
W piątek jedynie na wschodzie spadnie słaby deszcz. Na pozostałym obszarze będzie pogodnie. Temperatura maksymalna wyniesie od 11 st. C na Suwalszczyźnie, 15 w Krakowie do 18 st. C na Dol... więcej »
 
 

Mistrzowie parkowania W Chrzanowie. Zobacz ich...

Data dodania: 2019-03-21
Mistrzowie Parkowania przyłapani na gorącym uczynku w powiecie chrzanowskim. Ci kierowcy popisali się wyjątkowym brakiem wyobraźni lub umiejętności. Kliknij w galerię zdj&#... więcej »
 
 

Chrzanów. Marek Dyszy nadal na czele...

Data dodania: 2019-03-21
Marek Dyszy nadal będzie przewodniczącym zarządu Związku Komunalnego "Komunikacja Międzygminna" w Chrzanowie. Funkcję jego zastępcy sprawować będzie Janusz Jedynak z... więcej »
 
 

Papież Franciszek pobłogosławił małopolskiego...

Data dodania: 2019-03-21
W Watykanie papież Franciszek spotkał się z reprezentującymi Małopolskiego Tele-Anioła przedstawicielami Stowarzyszenia Europejski Instytut Rozwoju Regionalnego w Suchej Be... więcej »
 
 

Libiąż. Dilerska para zatrzymana. Mieli 103 gramy...

Data dodania: 2019-03-21
Policjanci referatu kryminalnego Komisariatu Policji w Libiążu zatrzymali parę, która zajmowała się rozprowadzaniem narkotyków. We wtorek 19 marca b.r. kryminalni przeszukal... więcej »
 
 

Chrzanów. ZUS zaprasza do oddawania w piątek krwi

Data dodania: 2019-03-21
W piątek 22 marca w godzinach od 9 do 12 na parkingu obok ZUS przy ul. Oświęcimskiej 14 w Chrzanowie zaparkuje ambulans do poboru krwi. Wszyscy chętni, którzy chcą pomóc w r... więcej »
 
 

Chrzanów. Niepełnosprawne dzieci świętowały...

Data dodania: 2019-03-20
Podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Chrzanowie w środę wzięli udział w warsztatach organizowanych przez Muzeum w Chrzanowie i z pomocą jego pracowników ora... więcej »
 
 

Nowi szefowie komisariatów policji w Alwerni i...

Data dodania: 2019-03-20
Komendant Powiatowy Policji w Chrzanowie mł.insp. Michał Gamrat wraz z Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Chrzanowie podkom. Arkadiuszem Skowron w środę wprowadził do Kom... więcej »
 
 

Chrzanów. "Nie zostawiaj nikogo w tyle",...

Data dodania: 2019-03-20
Stowarzyszenie Gracja oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie po raz drugi organizują obchody Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa, czyli Dzień Kolorowej Skarpetki. W czwartek ... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 1363
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat chrzanowski – powiat północno-zachodniej części województwa małopolskiego z siedzibą w mieście Chrzanów. W skład powiatu wchodzą gminy: Alwernia, Chrzanów, Libiąż, Trzebinia oraz Babice.

  Powiat chrzanowski leży na pogarniczu Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej i Śląskiej. Jego powierzchnia wynosi 371,5 km2 a ponad 40% tej powierzchni zajmują lasy i grunty leśne, które w połączeniu z licznymi akwenami wodnymi czynią powiat terenem turystycznie atrakczyjnym.

  Główne gałęzie gospodarki stanową przemysły: paliwowo-energetyczny, maszynowy, budowlany. górnictwo, odzieżowy i spożywczy. Do największych przedsiębiorstw powiatu zaliczamy mi.in.: Zakłady Chemiczne Alwernia S.A.,  wytwórnia kostki brukowej Libet S.A. w Libiążu, Rafineria Trzebinia S.A oraz Pierwsza Fabryka Lokomotyw w Polsce Fablok S.A. w Chrzanowie.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola